Návrat na hlavnú stránku
Analytické prístrojePoľn. a potrav. sektorPríprava vzorkyFiltr. papierNábytokVýroba dest. vodyPomôckySpotr. materiálLab. skloServis
 


Laminárne boxy.


Ekostar flow–Biohazard - aseptický box s vertikálnym prúdením.
Aseptický box EKOSTART FLOW – BIOHAZARD s vertikálným rovnomerným prúdením vzduchu a spodným odsávaním je určený na aseptickú laboratórnu prácu s chemickými, alebo bakteriologickými látkami. Zabezpečuje ochranu pracovného procesu pred účinkami znečisteného ovzdušia a ochranu obsluhy pred škodlivými účinkami pracovného procesu a všade tam, kde je nutné pracovný proces izolovať od vonkajšieho prostredia. Čistota vzduchu v pracovnom priestore boxu vyhovuje triede 100 podľa U.S. Federal Standard 209d, ako aj norme ST SEV 3785-82 tr. 100 (ČSN 125310).

Aseptický box EKOSTART FLOW – BIOHAZARD môže pracova ť v týchto alternatívach:

  1. BIOHAZARD – aseptický box s vertikálným prúdením a spodným odsávaním vzduchu z pracovného stola cez chemický filter s vývodom mimo miestnosť, alebo s možnosťou napojenia na centrálne odsávanie.
  2. VÁŽENIE – látok na analytických váhach v čistom prostredí umožňuje konštrukcia aseptického boxu v pracovnom priestore, bez ovplyvnenia výsledku váženia
  3. DIGESTOR – umožňuje prácu so škodlivými látkami v pracovnom priestore stola so spodným odsávaním vzduchu vrátane filtrácie odsávaného vzduchu cez chemický filter a vývodom mimo miestnosť.

Technický popis:
Boxy sú vyrobené z tenkostenných profilov, oplechované s povrchovou ochrannou zdravotne nezávadnou farbou. Pracovná doska a usmerňovacia mriežka z výstupu hepa filter je vyrobená z nerezového materiálu. Hepa filter je vyrobený v triede EU 12. Osvetlenie boxu je žiarivkovým svietidlom. Do boxu je možné namontovať aj UV žiarič. Predný odklopný priehľadný kryt je vyrobený z plexiskla a v prípade zabudovania UV žiarič a je vyrobený z organického skla a manipulačný otvor 200 mm sa zakryje. Krycí plech je súčasťou dodávky. Vzduch do boxu je nasávaný cez predfilter vyrobený v triede EU7. Odsávanie z biohazardného boxu, ktorým sa súčasne zaisťuje vzduchová clona v manipulačnom otvore, môže byť riešené buď do priestoru cez filtráciu, alebo do centrálnej vzduchotehniky, prípadne mimo priestor.

Technické údaje:  
Sieťové napätie 220 v, 50 Hz
Prevádzkové napätie el. filtra 7 a 4 kV
Príkon 190 W
Účinnosť filtrácie U.S.F.S 209d, vstup tr. 100
Účinnosť filtrácie U.S.F.S 209d, výstup chem. Filter Carbotex
Hmotnosť 50 kg
Rozmery celkové 535 x 680 x 970 mm
Rozmery pracovného stola 490 x 480 x 400 mm

Všetky výrobky sú pravidelne cetifikované a majú súhlas zo ŠUKL.

LEN PRE PRÁCU V NEVÝBUŠNOM PROSTREDÍ!

Je možné vyrobiť a dodať aj laminárny box mimo základnej rady, priamo podľa zadania zákazníka!

  MIKROVLNNÉ ROZKLADNÉ SYSTÉMY
  MINERALIZAČNÉ BLOKY
  AUTOKLÁVY
  CENTRIFÚGY
  MUFLOVÉ PECE
  VODNÉ A OLEJOVÉ KÚPELE
  PONORNÉ TERMOSTATY
  HOMOGENIZÁTORY
  MLYNY
  MIEŠADLÁ
  TREPAČKY
  LAMINÁRNE BOXY
Ekostar flow – Biohazard
  SUŠIARNE A STERILIZÁTORY
Na požiadanie Vám zašleme bližšie technické a cenové informácie.
© 2002 Intertec, spol. s r. o. | spracovanie Sattva Creative